Výchovné koncerty

Zábava, Hra, Ponaučenie :)

Aktuálne v ponuke:

Čarujeme s hudbou
Čarujeme s hudbou

V interaktívnom hudobno - dramatickom vystúpení "Čarujeme s hudbou" deti postupne spoznávajú zvuky rôznych nástrojov. V úvodnom koncerte tradičné i cudzokrajné nástroje vytvoria jedinečnú cestu zvukom / zvukový kúpeľ. V druhej, interaktívnej časti rozvíjame deťom schopnosť vnímania hudby, kde v sebe ju počujeme, čo s nami robí - napr. k akému pohybu nás vedie, aké z nej máme pocity a aj ako nám ich môže hudba meniť. Hravým spôsobom približujeme prvý kontakt s krásou tónov vďaka zvukomalebným nástrojom, ktoré si aj osvojí ľahko každý :)

TeloHRAvo
TeloHRAvo

"TeloHRAvo" nás vedie k tvoreniu s telom a hlasom. A ako ? Všetci poznáme známu riekanku  "Hlava - ramená - kolená - palce", naučíme sa však aj ďalšie známe či aj celkom neznáme pesničky a riekanky pre škôlkárske šikovné hlávky, rúčky a nôžky. Spoločne s deťmi si vytvoríme cestovateľský príbeh cez stvárnenie pozícií zvieratiek, lietadielok či pozdravov :) Deti si zažijú kopec zábavy pri hádaní, tvorení, súťažení aj vzájomnej podpore pri spolupráci. Všetky pohyby sú prevádzané jednoducho, bezpečne a zrozumiteľne. Zapojí sa každý, pohybom či spevom. Nezabudnuteľný zážitok je zaručený !

Účinkujú: Mgr. Art. Eva Sakálová a Mgr. Andrea Tkáčová

Eva Sakálová

Herečka, speváčka, tanečnica, jogínka

Vyštudovala herectvo, na divadelných doskách stála po prvý raz v 16 r. a hneď s legendárnymi radošincami. Krátko nato si zahrala v SND Alicu v zázračnej krajine a nasledovali úlohy v ďalších hrách. Eva Sakálová má dnes na konte množstvo filmov, muzikálov, TV inscenácií a divadelných a iných predstavení, pre dospelého aj detského diváka. Z detských predstavení to boli napr. Mechúrik Koščúrik, Koza rohatá. Spieva na koncertoch liečivej hudby a doprevádza sa na ukulele, perkusiách a ďalších nástrojoch. Jej láskou je pohyb, tanečný, ale aj akrobatický, k tomu všetkému jej dáva základ joga, ktorú aj precvičuje. Miluje deti a hravo si nájde prístup vždy ku každému. Viac info: www.evasakalova.com

Andrea Tkáčová

Hudobníčka, lektorka, jogínka, terapeutka


Hudbe sa venuje nepretržite už od útleho detstva. A do detského prostredia sa rada vrátila účinkovaním vo výchovných koncertoch, ktorých má na konte už vyše sto. Ďalšie cenné skúsenosti s detskou cieľovou skupinou získala v programoch výuky angličtiny pre predškolský vek v materských školách. Andrea taktiež súkromne učí hru na husle, deti i dospelých. Privádza ich k láske k hudbe. Verí, že vibrácie majú moc doslova nás vnútorne "vyladiť". Pomáha ľuďom spojiť sa liečivou hudbou so sebou, to sa deje na koncertoch, alebo terapiách. Telo a dobrú náladu udržiava v pohode pomocou jogy, vedomého dýchania, vedomého dotyku a tanca. Pracuje tiež ako profesionálna inštruktorka jogy. Viac info: https://a-tka.webnode.sk/o-mne/

Ďalšie 4 predstavenia, kde ste nás zažili:

Ezopove piesne


"Dobré ránko všetkým deťom, vitajte v krajine slávneho Ezopa. Prinášam vám bájky - zábavné a náučné príbehy o zvieratkách. Dnes Vám rozpoviem príbeh zvieratiek z rôznych kútov sveta, zaspievame si ich obľúbené piesne a naučíme sa niečo o každom zvieratku. Tento príbeh sa odohráva na statku gazdu, je plný hudby a spievania. Kto to ešte nevie, ja vám to poviem: hudba je kráľovnou pocitov, okúzli a získa si všetkých rovnako,, môžete byť z Afriky či Austrálie, Perzie či Peru, Slovenska alebo Slovinska. Tóny hudby Vás vždy príjemne rozveselia a zabavia. Ezopove piesne patria všetkým bez rozdielu."

Zvoľ si svoju Miss Vivaldi

Zaznejú začiatky 12 častí z diela "4 ročné obdobia od A. Vivaldiho. Deti ako porotcovia potleskom zvolia najlepšiu kráľovnú na základe najkrajšej melódie tohto diela. Predstavenie je nastavené ako voľba Miss krásy s tým rozdielom, že nevolíme osobu, ale najkrajšiu melódiu. V priebehu koncertu sa deti hravo oboznámia bližšie s každou časťou tak, ako ju programovo napísal p. Vivaldi. Herečka je zároveň animátorkou. Hudba zaznie naživo vďaka sláčikovému kvartetu (príp. iné zoskupenie)

Annabel Lee


Bábkoherecké - hudobné predstavenie podľa predlohy Edgar Allan Poe. Príbeh mamičky, ktorá hľadá svoju stratenú dcérku Annabel Lee v mrazivej krajine mrzutej kráľovnej Marmulieny. Pomocou sily detského úsmevu, radosti a rúk, zvíťazíme nad zlou kráľovnou a nájdeme stratenú dcérku Anabelku. Významným pomocníkom pri hľadaní nám sú slovenské ľudové piesne, ktoré si zahráme, zaspievame a spoločne s deťmi aj tancujeme. Prekrásne bábiky sú v tanečnom kruhu s nami.

Rozprávka o sláčikovom kvartete

V našom rodinnom príbehu sa odohrávajú Vianoce. Deti Prvulka a Vrtko dostanú pod stromček husličky a odchádzajú koncertovať do sveta. Otec violončelo odíde tiež a mama Viola tak ostane na Štedrý deň sama. Pomocou detí zavoláme späť domov našich malých virtuózov, pretože rodina má byť na Vianoce spolu. Ku každému hudobníkovi zo sláčikového kvarteta je vybrané jedno z detí, ktoré v predstavení interaktívne spoluúčinkuje. Zaznejú diela W. A. Mozarta a L. Van Beethovena.