Partner yoga

Keď dvaja (aj "ne-jogíni") dokážu spolu v jogovej praxi viac. PS: vhodné nielen pre páry !

Podstatou partnerskej jogy je praktizovanie jednotlivých cvikov za pomoci partnera. Obaja partneri sú do cvičenia plnohodnotne zapojení. To znamená, obaja pracujú na zdokonalení svojej úrovne a zároveň pomáhajú partnerovi zlepšovať sa v jeho vlastnom tempe. Nemusí pri tom disponovať rovnakou fyzickou zdatnosťou a flexibilitou. Cez cvičenie partnerskej jogy sa obaja posúvajú vpred podľa svojich vlastných individuálnych schopností.

Partnerská joga je pre všetkých. Nemusíš byť majstrom jogínom, aby si zvládol lekciu partnerskej jogy. Stačí prísť pozitívne naladený. Pozície sú pre oboch zväčša na zemi a menej vo vzduchu, zväčša v sede, ľahu a kľaku a menej v stoji, menej silovo a zväčša viac strečingovo. Absentuje dynamicko - silový prvok, známy predovšetkým z acro - yogy.  A nie je nutné mať ani predchádzajúce skúsenosti s jogou !

Na stretnutiach sa cvičí v pároch, v priebehu ktorého sa zladí energia partnerov. Partnerská joga podobne ako tanec pomáha budovať veľmi dôležitú rovinu vo vzťahu. A môže mať tiež terapeutický rozmer: odbúrava rezervovanosť, odstup, strach z fyzického kontaktu. Pritom dotyk pri tomto štýle jogy hrá veľmi dôležitú úlohu, ale nie je žiadnym spôsobom sexuálny. Partnerská joga nie je určená len pre manželské páry - môžeš prísť s kamoškou, kamošom alebo súrodencom, kolegom alebo Ti ho nájdeme na cvičenie priamo na mieste :) (Príď kľudne single !)

Príď si zažiť, aké to je, keď si v joge do pozícií navzájom pomôžeme, keď sa spoločná prax stane inšpiráciou, zábavou, sebapoznávaním a zároveň aj medziľudskou terapiou. ..Nájdeš v sebe možno aj nepoznané! :)

Na začiatku stretnutia sa ladíme najprv v kruhu spoločnou meditáciou a dýchacími cvičeniami, naučíme sa niektoré spôsoby bezpečného a príjemného dotyku a kontaktu, potom prejdeme k samotným pozíciám partnerskej jogy. Povieme si tiež, ktorá pozícia podporuje ktorý element / meridián / orgán, respektíve ako vplýva energeticky. Na záver si ulahodíme krátkou masážou a relaxáciou :)

Momentálne verejné skupinové hodiny neprebiehajú. - Kontaktujte ma prosím ohľadom možnosti dohodnutia Vašej individuálnej hodiny. ..Prípadne skupinového workshopu vo vašom meste :)