Terapia spievajúcou miskou

Vibrácia zvuku a pohybu nesená priestormi vzduchu (a príp. aj vody) v makro a mikro-kozme

ČO TO JE:

Hlboko relaxačná, vnútorne vyladzjúca terapia spievajúcou kovovou miskou očarila pred časom mňa a teraz máte možnosť aj vy !    :-)   Ako to funguje? Ľudské telo je živou bytosťou vibrujúcou na vlnových dĺžkach. Zdravý orgán je "vyladený", vibruje vo svojej typickej, unikátnej a optimálnej frekvencii, zatiaľ čo vibrácia chorého / oslabeného / orgánu v nerovnováhe je narušená. Spievajúca (tiež "nepálska" alebo "tibetská ") misa obnovuje harmonické frekvencie (ktoré nám už možno dlho chýbali) a stimuluje telo, ktoré sa v priebehu terapie vyladí na harmonické frekvencie misy. Sú bohaté na alikvótné tóny, "masírujú bunky" a pomáhajú telu harmonizovať sa a stimulovať, naladiť sa na prirodzenú, pôvodnú frekvenciu tela. Organizmus zosilní svoju energiu a aktivuje prirodzené samoliečebné schopnosti. Je známe, žespievajúceé misy sa zladia s človekom a naladia sa na jeho vnútorný svet, emócie, stav mysle, reagujú na každé vnútorné aj vonkajšie podnety. Má sa za to, že zvuk misy synchronizuje mozgové vlny a hemisféry a dodává pocit upokojenia a uvoľnenia. Frekvencie vibrujúce tibetskou misou zvnútra tak ako nič iné akoby masírujú bunky a pomáhajú orgánom opäť nájsť svoju pôvodnú, prirodzenú frekvenciu zdravia. Nejjednoduchším spôsobom, ako komunikovať s bunkami, je pomocou vibrácie. Externé vibrácie v bunkách vyvolávajú rezonanciu zhodnú so zdrojom vibrácií. A zvuk je vibrácia. Zvuk závisí od tvaru a hrúbky materiálu a tvaru hrany misy a tiež spôsobu hrania. Zvuk tibetskej misy sa na okamih zdá byť chaotický, ale vzápätí začne pulzovať (viď BINAURAL - Binaurálne sekvencie sú zvukové frekvencie pôsobiace na rozdielne časti mozgu v rozdielnych hertzoch podľa potreby stimulácie a navýšenia nášho osobného, psychického výkonu). Vzniká mystická jednota. Tieto vibrácie - zvukové vlny - sa veľmi rýchlo rozširujú ďalej do celého nášho tela, kedže telo je až z vyše 70% voda. Voda je nosič, a to nie hocaký, lebo vedie zvuk 3 - násobne rýchlejšie ako vzduch, výsledkom je vnútorná masáž buniek. Môžeme si to tiež predstaviť ako sústredné vlny po hladine vyvolané hodením kameňa do vody v stále väčších kruhoch. Miska masíruje svojou vibráciou - vibrácia / vlna sa nesie celým telom až do jeho najjemnejších štruktúr. A tak určité frekvencie, tak bohaté na alikvótne tóny, masírujú bunky nášho tela a pomáhajú im naladiť sa na pôvodnú frekvenciu. hlavnú úlohu zohráva rezonancia. S mnohopolárnymi vibráciami zvukových mís sa zosúľaďujú vnútorné vibrácie ľudského organizmu. Tým dochádza k obnoveniu jeho rovnováhy a posilneniu adaptačných schopností človeka. Vďaka zvukovým vibráciám je možné pohrúžiť sa do spokojného, vyrovnaného stavu, podľa charakteru zvukovej misy. Zvuky tibetských mís prenikajú na úroveň telesných tkanív, ktoré pozostávajú prevažne z vody a dobre vedú rezonancie, na úroveň mozgových vĺn, ktoré harmonizujú svoj rytmus a na úroveň energetických polí aury, v ktorej dochádza ku korekciám, rozpúšťaniu "zahustených" miest.

PÔVOD:

Metóde pochádza údajne podľa niektorých zdrojov z oblasti Šan Šung - ťanšanškých pohorí. Misky sa vyrábali však v ďalších oblastiach: Tibete, Nepále, Indii, Číne, Japonsku a Kórei. Západný svet ich objavil v himalájskej oblasti koncom 60-tych rokov. Podľa tradície sa k výrobe misy používalo 7 kovov, ktorý symbolizoval nebeské teleso - zlato (slnko), striebro (mesiac), ortuť (merkúr), meď (venuša), železo (mars), cín (jupiter), olovo (saturn). Každý kov produkuje určitý zvuk, vrátane harmonických tónov a spolu vytvárajú výnimočný, bohatý zvuk. Okrem praktikého účelu - používali sa ako nádoby na stravu a vodu - boli misky najmä posvätnými predmetmi, ktoré používali v Tibete len majstri zvuku pri tajných rituáloch. Slúžili na obetné rituály, liečenie, meditačnú prax a vraj aj ako brána do iných svetov. Dalajlámov tajomník hovorí že "...misy sa používali a používajú pri meditácii. Hovorilo sa, že zvuk misy dokáže obkrúžiť celú Zem a vrátiť sa späť do pôvodnej misy a meditácia s takou misou rozšíri stupeň meditácie. Tibeťania tvrdia, že vo zvuku misy znejú zákony vesmíru. Keď zaznie napr. železo obsiahnuté v zliatine misy, rezonuje s našou krvou - ladí nás na princípy vesmíru. Zvuk misy synchronizuje mozgové vlny a hemisféry a dodáva pocit kľudu a uvoľnenia. Keď sa so zvukom misy prvý raz stretne zápaďan, je často zvláštnym spôsobom uchvátený. Hovorí o zvukoch priestoru a hlbokého pokoja. Zvuk je na ďalekom východe, predovšetkým v Nepále, Indii a Tibete, dlho používaným nástrojom. Podľa indickej mytológie bol človek stvorený zo zvuku, a tiež JE zvuk. Postupy zvukovej terapie boli vyvinuté pred viac než päť tisíc rokmi za použitia nástroja dnes známeho ako spievajúca misa.PRIEBEH:

Ošetrenie prebieha vo voľnom oblečení a je zabezpečené, že klient nemá ideálne na sebe nič kovové a/alebo plastové. Počas terapie leží klient oblečený/á na bruchu, môže byť ešte prikrytý dekou, misku terapeut prikladá na miesta na chrbáte a rozoznieva ju - klient tak vníma zvuk aj dotyk misky naraz. Práca so zvukom tibetských mís je bezpečná a príjemná - misa sa prikladá cez jeho oblečenie na 18 rôznych bodov tela a človek vníma jej vibráciu pomocou sluchového a hmatového vnemu. Terapia spievajúcou miskou je teda špeciálny druh dotykovej a zvukovej terapie, behom ktorej sú Vám spievajúce misy rozoznievané terapeutom na konkrétnych určitých bodoch priamo na tele.


ÚČINKY:

Harmonizácia s spievajúcimi misami prináša hlbokú relaxáciu na báze rezonančnej terapie: zvuky tibetských mís uvoľňujú akékoľvek bloky na fyzickej, i duševnej úrovni. Sú vynikajúcim prostriedkom na uvoľnenie od stresu, únavy a vyčerpanosti a doplnenia potrebnej životnej energie.  Vibrácie misky zharmonizujú akurát to miesto, ktoré vysiela o to potrebu. Pozitívne ovplyvňuje činnosť mozgu - synchronizuje mozgové vlny a hemisféry a navodzuje kľud, dobíja telo energiou, upravuje krvný tlak a harmonizuje psychiku. Už po prvom stretnutí je možné pocítiť efekt (relaxáciu, vyplavovanie toxínov, a ďalšie). Vibrácie spievajúcich mís sú dostatočne pokojné na to, aby stíšili nervový systém a zároveň dostatočne silné, aby prenikli hlboko do tela a prestúpily i kosťami. Vibrácie preniknú až do miest, kam by ste sa s rukou a prstami nedostali a navodzujú tak liečenie, ktoré by ste inou cestou len veľmi tažko dosiahli. Strata životnej energie, ktorá býva vyvolaná hlavne prepracovaním, nervozitou a podráždenosťou, či nepravidelným životným rytmom spôsobí, že človek ľahko podľahne chorobe a duševnej nepohode. Upokojujúce zvuky a jemné vibrácie vydávané spievajúcou misou navodzujú pocit vnútornej pohody a rovnováhy a zároveň umožňujú veľmi efektívnu a hlbokú zvukovú relaxáciu. V takomto stave sa dostávame do kontaktu s našimi intuitívnymi zložkami, čo nám pomáha v sebe prebudiť našu prirodzenú sebaistotu a sebadôveru. Kúpeľ zvukom jemným spôsobom uvoľňuje a rozpúšťa napätie a bloky v tele i mysli. Energetickú terapiu spievajúcou misou odporúčam ľuďom, ktorí sú príliš zamestnaní, stresovaní v práci alebo v súkromnom živote, ktorí vplyvom uponáhľaného rytmu trpia bolesťami hlavy a chrbta, sú nesústredení, náladoví, nervózní a podráždení. Mnohí ľudia cítia, že sa zvuk misy nejako dotkol ich duše. Rezonancia pomáha obnoviť, optimalizovať ich životné frekvencie. Pretože je zmerané, že zdravý orgán vibruje vo svojej unikátnej a optimálnej frekvencii, kdežto chorý orgán má vibráciu narušenú (a na tomto princípe funguje v súčasnosti už rozšírená biorezonančná diagnostika a terapia.) Pre zhrnutie, využitie metódy je teda nasledovné:
- Skupinové zvukové kúpele
- Individuálne praktiky
- Masáž zvukovou rezonanciou zvukových mís
- Sebamasáž zvukovou rezonanciou tibetských mís
- Meditácia so zvukom

Kontraindikácie:

Pri psychických ochoreniach konzultujte možnosť aplikovania terapie so svojím lekárom.