Dotyk  nehy
Pohladenie na duši i tele

ČO TO JE:

Regeneračný a terapeutický postup určený (predovšetkým) ženám, ktoré potrebujú zvýšiť svoju vitalitu, pozdvihnúť svojho ducha, posilniť a kultivovať svoju ženskú energiu, zlepšiť vzťah k mužskej energii, porozumieť svojej životnej situácii a harmonizovať vzťahy s Vesmírom.


PÔVOD:

V útlom detstve sa nám (verím) dostávalo tých najláskavejších a najjemnejších dotykov od matky. S nástupom intímneho života v dospievaní týchto materinských dotykov ubúdalo. A už sa nikdy neobjavia v takej podobe od pôvodnej matky, pretože dieťa začalo žiť svojím novým dospelým životom, aj v oblaszi dotykov. Tie často krát poskytuje partner. V reálnom živote však partner (pokiaľ neprešiel špeciálnym výcvikom) nerozpoznáva celú škálu dotykov - a tak ju nevie partnerke ani poskytnúť. Navyše, muž je opačnej podstaty, teda yang, Skutočnú jemnosť a nehu nosí v sebe takmer výlučne žena, ako ľudské stelesnenie yin energie. Dotyk nehy, tak chýbajúci častokrát v dnešnej dobe, môže prekryť pocit clivoty za jemným láskajúcim materinským dotykom. Tiež, ako terapeutická metóda môže eliminovať svojím prístupom prípadný strach človeka z masáží a akýchkoľvek dotykových terapií, ako aj dotyku samotného (ako dôsledok nejakej traumy napríklad). Prípadne tiež kombinujem s "terapiou pevným objatím". Dotyk nehy tiež môže nasýtiť túžbu človeka po maximálnej jemnosti a zmyselnosti, pričom dotyk postráda erotické prvky.


PRIEBEH:

Terapia trvá hodinu a je celotelová (okrem intímnych partií). Klientka leží podľa svojej vôle buď na masážnom lehátku, alebo mäkkej podložke na zemi, buď v ľahkom oblečení, alebo bez. Je predmetom dohody na každom stretnutí, čo má byť zámerom.


ÚČINKY:

Dotyk nehy harmonizuje na viacerých úrovniach: Telo relaxuje a cíti sa veľmi príjemne. Myseľ v relaxovanom stave sa orientuje na riešenie problémov života novým, vedomejším spôsobom. Duch sa môže pozdvihnúť do vyšších úrovní.